2020-ban nyertük támogatást a Csodaműhelyek-szakmai programok kisgyermekekkel dolgozók számára című projektünk megvalósítására. A szakember számára tervezett képzésekkel célunk a szakmai ismeretek további bővítése és a társszakmákkal való együttműködés további mélyítése volt. A projektet 2022. februárjában zártuk.
Megvalósult programjaink:
„Ők is a mi gyermekeink” műhely – A korai fejlesztésben járatos szakemberek vezetésével a mozgásfejlődés, a szociális fejlődés, a kognitív fejlődés és a beszédfejlődés területén szerzett ismereteiket eleveníthették fel a szakemberek. Műhelyvezetők Lónay Eszter Andrea és Vozárné Cseke Hajnalka gyógypedagógusok voltak.
Vadaskert Alapítvány egy napos workshopja- az autizmus spektrum zavarral érintett gyermekek megsegítésének lehetőségeiről hallhattak a szakemberek. A műhelyvezetők Dr. Oláh Szabina és Antal-Valecsik Zsófia voltak.
Kincs-Ő szakmai workshop– Az eltőrű fejlődésmenetű kisgyermekek megsegítésének gyakorlati lehetőségeivel ismerkedtek a résztvevők. Műhelyvezető Szomor Éva volt.
Pécs Meszesi Szakmai műhelyek– a városrészben dolgozó jelzőrendszeri tagok két műhelyen vehettek részt. Első alkalommal Szomor Éva a koragyermekkor fontosságáról beszélt. A második alkalommal Pappné Zomi Tímea az autizmus spektrum zavar korai figyelmeztető jeleiről tartott interakítv műhelyt.
Létrejött a gyógypedagógiai kiskönyvtár, melyet a Csoda Bölcsőde Alapítvánnyal kapcsolatban álló szakemberek tudnak használni.
Elkészült a „Szeretet mindent legyőz és minden ajtót kinyit-Esettanulmány egy autizmus spektrum tüneteket mutató kisgyermek bölcsődei gondozásnak és nevelésének tapasztalatairól, bölcsődében dolgozó szakemberek részére” című, elektronikusan elérhető tanulmány, melynek szerzője Pappné Zomi Tímea.
Honlapunk a projekt támogatásával készült.
A program az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet támogatásával, az „Ők is a mi gyermekeink” Alapítvány, a PMJV Kisgyermek Szociális Intézmények és a PMJV ECSGYK együttműködésével valósul meg.